Najčešća pitanja za Akutne porodiljne usluge (najčešća pitanja) (Croatian)

U ožujku 2023. dovršili smo javne konzultacije tražeći poglede o transformaciji naših akutnih porodiljnih usluga. Nakon konzultacija, preporučujemo da se svi bolnički porodi odvijaju u bolnici Antrim Area. Ovu preporuku je odobrio Peter May, stalni tajnik Ministarstva zdravstva. Operativno, ovo će stupiti na snagu od 17. srpnja 2023. godine. Čvrsto vjerujemo da je ovo najbolji ishod za žene i bebe u našoj skrbi.

1. Gdje mogu dobiti više informacija?

Ako trebate više informacija, obratite se svojoj primalji.

Ako imate hitnu situaciju s vašom trudnoćom, nazovite Jedinicu za procjenu fetusa i majke u bolnici Antrim Area na 028 9442 4345.

SignVideo

Ako ste gluhi i koristite znakovni jezik, možete koristiti aplikaciju Sign Video – besplatna usluga prevođenja na znakovni jezik na daljinu, potražite Sign Video u trgovini aplikacija.

Žene kojima je trenutno zakazan porođaj u Causewayu dobit će pojedinačni dopis u kojem će ih se obavijestiti o planiranim promjenama, vremenskim okvirima i kako kontaktirati službe u Antrimu.

2. Kada će Causeway Maternity Unit prestati pružati usluge za bolničke pacijente i porode u bolnici?

Causeway Maternity Unit prestat će pružati usluge bolničkih pacijenata i bolničkih poroda od ponoći u nedjelju, 16. srpnja 2023.

3. Što trebam učiniti ako mislim da imam trudove ili me hitno brine moja trudnoća od 17. srpnja?

Ako ste zabrinuti za sebe ili dobrobit svoje bebe tijekom ove trudnoće, kontaktirajte Jedinicu za procjenu fetusa majke u Antrimu na 028 9442 4345. Ova služba radi 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, a primalja može dati savjet o tome gdje dobiti podršku.

Ako mislite da se porađate, obratite se Jedinici za procjenu fetusa majke (FMAU) u Antrimu na 028 9442 4345 za savjet o tome kada biste trebali doći u bolnicu u Antrimu.

Molimo vas da ne dolazite u Causeway Maternity Hub ako imate trudove nakon ponoći 16. srpnja. Od 17. srpnja 2023. žene kojima počnu trudovi morat će kontaktirati Jedinicu za procjenu fetusa i majke na stranici Antrim.

4. Kako će žene bez pristupa prijevozu doći u Antrim da rode svoje dijete – osobito u hitnim slučajevima?

Ako se radi o hitnom slučaju ili mislite da ne možete stići u Antrim na svoj porođaj, nazovite Službu hitne pomoći Sjeverne Irske (NIAS) za hitan transfer do najbližeg odjela za akutno rodilište sa stacionarima i porodilištima.

Za one žene koje nemaju pristup privatnom vozilu, Zaklada će nastaviti brinuti o tome da se potrebe svake korisnice usluga u potpunosti procijene i da se identificiraju svi posebni zahtjevi.

5. Gdje ću dobiti svoju prenatalnu i postnatalnu skrb?

Lokalni pristup visokokvalitetnim prenatalnim i postnatalnim uslugama ključan je za žene koje žive u našim zajednicama. Causeway Maternity Hub nastavit će pružati prenatalne klinike, a u tijeku je rad na poboljšanju raspona prenatalnih klinika za složene žene kako bi manje žena moralo putovati u Antrim radi svoje prenatalne skrbi.

Nakon otpusta iz bolnice nakon rođenja vašeg djeteta, timovi primalja lokalne zajednice pružit će postnatalnu njegu u vašem domu. Postojat će i opcija da dođete na postnatalnu kliniku u Causeway Maternity Hub, ako je to klinički odgovarajuće i prikladnije za vas.

6. Mogu li izabrati da odem u Altnagelvin ili drugu bolnicu umjesto Antrima?

Da, možete se odlučiti rezervirati, dobiti prenatalnu skrb i roditi u Altnagelvinu ili bilo kojoj drugoj bolnici. Međutim, ako želite, Northern Trust još uvijek može pružiti vašu prenatalnu skrb u Causeway Maternity HUB-u

Postnatalnu njegu obično pružaju babice u zajednici unutar mjesta određenog poštanskog broja, tako da ako živite u području Northern Trust-a, tada će babice Northern Trusta pružati vašu postnatalnu njegu.

7. Može li se žena odlučiti za porod kod kuće i je li ta usluga dostupna u Northern Trustu?

Da, Northern Trust Maternity Services posvećen je podršci ženama u odabiru mjesta rođenja i sa ženama se vodi personalizirani razgovor o riziku u odnosu na korist u vezi s porodom kod kuće, ako se to zatraži. Zajedno sa ženom i njezinom obitelji, primalje će pružiti informirani plan skrbi na temelju individualnih okolnosti, uključujući udaljenost putovanja, ako je potreban prijevoz. Ženama će se dati što je moguće više informacija baziranih na dokazima kako bi mogle donijeti informiranu odluku o izboru mjesta rođenja.

8. Što ako ne mogu stići u bolnicu Antrim na vrijeme za rođenje svoje bebe?

Iz konzultacija, potvrđujemo da je jedna od zabrinutosti bila udaljenost koju žene mogu morati prijeći.

Individualni razgovori o tome kada doći u bolnicu radi porođaja vodit će se sa svim ženama. Za one koji žive najdalje, dat će se savjet u vezi s početkom trudova i da se što prije jave u bolnicu.

Porođaji prije dolaska (BBA) dogodit će se u malom broju slučajeva bez obzira na to gdje se nalazi služba za akutno rodilište. Podaci nam govore da su te bebe općenito niskog rizika s pozitivnim ishodom.

9. Hoće li dodatni brojevi rođenja u Antrimu dovesti do većih stopa intervencija?

Cilj Zaklade je smanjiti razinu nepotrebnih intervencija tijekom poroda (gdje je prikladno) i to će se kontinuirano i pomno pratiti. Svaka intervencija u trudnoći ili tijekom poroda treba imati jasnu kliničku indikaciju, a svaka odluka o intervenciji mora se raspraviti sa ženama i dati pristanak. Nastavit ćemo nuditi izbor puta vođenog primaljama gdje je to klinički prikladno.

Share this page

Share
Email Icon Print Icon

Investors In People